Кина XMG Отворен спортски подови Кошарка Тенис суд фабрика и производители | Secourt

XMG Отворен спортски подови Кошарка Тенис суд

Краток опис:

Големина: 300mmx300mmx17mm

Тежина: 400g / парче

Боја: 16 видови

Примена: Кошарка / Игралиште /

Мулти суд / Одбојка / Тенис


детали за производот

Тагови производ

функција

  1. XMG испреплетени пластични кат плочка е дизајнирана со еластична тока врз основа на еластична тока премин мрежа шема, така што можат ефикасно да се educe r феноменот на термичка експанзија и контракција на проблемот со пукање.
  2. Со стандардна големина, овој спортски подови е погодно да се инсталира.
  3. Дизајнирано со големи контакт област и круг работ, еластична тока спортски подови може да го намали падот и пропадна ефективно.
  4. Со прошири работ, еластична тока шема премин мрежа спортски подови има силна отпорност на притисок.

Површина:                                                 Крајна конекција

Спорт кат (1)  Спорт кат (2)   Спорт кат (3)

Технички датум

големина Single тротоарите (L * W * H), mm карактеристики 250 * 250 * 12.7mm
  1. Едно парче спортски подови може да се замени ако е оштетена.
  2. Со дренажа дизајн, оваа пластика испреплетени подни плочки да истекува водата брзо, и да работат сите -weather.
  3. 100% се обновуваат, нема загадување, храна материјалната сигурност одделение, не-токсични, без вкус, без тешки метали.
апликација Кошарка, бадминтон суд, одбојка суд, ролери суд, отворен мал фудбал поле фудбал, отворен градинка игралиште.
материјал PP (PropenePolymer)
Собна температура -40 ℃ - +70 ℃
Користење lifeCase слика 8-12 години кошарка, одбојка, бадминтон суд, фудбалскиот терен, брод палубата, итн
големина на работ лента (L * W * H), mm еден уво Двоен уво круг работ
големина на работ лента (L * W * H), mm 83,3 * 50 * 12.2 мм 83,3 * 50 * 12.2 мм  

Постојат 16 видови на бои и можете да изберете повеќе од една боја за вашиот двор:

боја кодот

примена:

Терен за кошарка

одбојка суд

Тениско игралиште

бадминтон суд

Отворен мал фудбал суд

игралиште

мулти суд


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас