China XMG Outdoor Sports Flooring Basketball Tennis Court factory and manufacturers | Secourt

XMG Outdoor Sports Flooring Basketball Tennis Court

Përshkrim i shkurtër:

Size: 300mmx300mmx17mm

Pesha: 400g / copë

Ngjyra: 16 lloje

Aplikimi: Basketball / Playground /

Multi Gjykata / Volleyball / Tenis


Detail Product

Product Tags

tipar

  1. XMG plastic interlocking floor tile is designed with elastic buckle on the basis of elastic buckle crossing grid pattern,so it can effectively r educe the phenomenon of thermal expansion and contraction the problem of cracking.
  2. Me madhësi standarde, kjo dysheme sportive është i përshtatshëm për të instaluar.
  3. Designed me sipërfaqe të madhe të kontaktit dhe buzë rrumbullakët, elastike parket sportive shtrëngoj mund të zvogëlojë rënien dhe trung në mënyrë efektive.
  4. Me buzë të zgjeruar, elastike sportive shtrëngoj model të rrjetit të kalimit parket ka rezistencë të fortë compressive.

Surface:                                                Bottom                                             Connection

Sports floor (1)  Sports floor (2)   Sports floor (3)

date teknike

Single flooring size(L*W*H),mm Features 250 * 250 * 12.7mm
  1. copë e vetme e parket sportive mund të zëvendësohet nëse ajo është e dëmtuar.
  2. Me dizajn të kullimit, kjo plastike interlocking tjegull kat mund të thahet larg ujit të shpejtë, dhe të punojnë të gjithë -weather.
  3. 100% e rikuperueshme, pa ndotje, ushqim klasën material të sigurisë, jo-toksike, pa shije, jo metaleve të rënda.
Aplikacion Gjykata Basketball, gjykata badminton, volejbolli, rul patinazhi gjykata, në natyrë fushë futbolli Futsal, shesh lojërash në natyrë kopshti.
material PP (PropenePolymer)
temperatura e ambientit -40 ℃ - + 70 ℃
Service lifeCase picture 8-12 years Basketball court, volleyball court, badminton court, soccer field, ship deck, etc
madhësi buzë shirit (L * W * H) mm Single ear Double ear Round edge
madhësi buzë shirit (L * W * H) mm 83.3*50*12.2 mm 83.3*50*12.2 mm  

There are 16 kinds color and you can choose more than one color for your court:

color code

Aplikacion:

Basketball Court

Volleyball Court

Tennis Court

Badminton Court

Outdoor Futsal Court

Playground

Multi court


  • Previous:
  • Next:

  • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne